9-Euro-Ticket. 6 важливих правил використання

З 1 червня по 31 серпня відкривається можливість подорожувати громадським транспортом по всій Німеччині всього за 9 євро на місяць. І це стосується не лише поїздок на роботу, а й подорожей чи екскурсій.
В останній момент було також прийнято рішення, що й біженці з України не можуть більше безкоштовно користуватися транспортом у Німеччині з 01.06.2022 року та можуть також придбати дані проїзні квитки. Виняток: подорож біженця на довгу відстань. У такому разі у касі вокзалу можна отримати безкоштовний квиток. Для яких цілей подорожує біженець і чому він може безкоштовно пересуватися поїздами IC та ICE не уточнюється.
Однак для того, щоб найдешевший варіант транспортування не перетворився на дорогу пастку, всі бажаючі придбати такий абонемент повинні знати кілька правил. Якщо ви їх проігноруєте, можете отримати великі штрафи. У новій статті ми розповімо про них.
Правило №1: Виберіть правильний поїзд
9-Euro-Ticket діє на всій території Німеччини. Дозволено всі трамваї (Trams), підземні та приміські поїзди (U- und S-Bahnen), автобуси (Busse), регіональні поїзди (Regionalzüge) та обласні електрички (Regionalbahnen), навіть якщо вони належать приватним провайдерам. До них відносяться, наприклад, Westfalenbahn або National Express Rail GmbH.
Однак, вам не дозволяється користуватися поїздами далекого прямування. Тому не сідайте у поїзд на станції, якщо він позначений IC, ICE, EC чи ECE. Вам також не дозволяється сідати на зелені поїзди Flixtrain з цим квитком. Спеціальних поїздів також виключено. На них часто їздять туристи, наприклад, на Weißeritztalbahn у горах Остерцгебіргу або Brockenbahn у горах Гарц. Якщо ви сумніваєтеся, дізнайтеся до початку поїздки, чи потрібно купувати окремий квиток.
Якщо ви ненароком сядете не на той поїзд, вас можуть оштрафувати за проїзд без дійсного квитка. За даними залізниці, це коштуватиме вам щонайменше 60 євро.
Правило №2: Перейдіть до потрібного класу
Квиток за 9 євро (або 9-Euro-Ticket) дійсний лише у вагоні другого класу. Якщо ви хочете підвищити клас обслуговування до першого, ви маєте купити окремий квиток. В іншому випадку ви будете оштрафовані на 60 євро.
Правило №3: Купуйте додатковий квиток на велосипед
Якщо ви плануєте велосипедну екскурсію та перевозите велосипед поїздом, 9-Euro-Ticket не обов’язково покриває цей додатковий багаж. У кожній федеральній землі діють свої правила щодо того, скільки коштує провезення додаткового багажу.
Не має значення, де ви живете: якщо ви подорожуєте на великі відстані поза єдиною транспортною мережею, ви повинні купити квиток на велосипед (Tagesticket für dein Fahrrad). Його вартість складає 6 євро на день і він є дійсним на всій території Німеччини. А якщо ні, то вам може бути виписаний штраф.
Порада: З червня до серпня поїзди будуть дуже переповнені, тому рекомендується взяти напрокат велосипед на станції висадки. Вам слід уникати поїздок із велосипедом у святкові дні.
Правило №4: Провезення додаткового пасажира
Будь-яка людина старше шести років повинна мати квиток, інакше вона вважається безквитковим пасажиром.
Це відноситься і до подорожей із собакою: ви не можете купити квиток за 9 євро (або 9-Euro-Ticket) для свого чотирилапого друга. Ви можете взяти його з собою, але в залежності від дорожньої мережі може знадобитися окремий квиток (Zusatzticket).
Правило №5: Проїзд за кордон
Будьте обережні, покидаючи межі Німеччини. Спочатку планувалося, що в рамках транспортної асоціації (Verkehrsverbund) вам також дозволять виїжджати за кордон, але від цієї ідеї відмовилися. Якщо ви хочете перетнути кордон, вам потрібен додатковий квиток (Zusatzticket).
Правило №6: Подорож паромами та іншими судами
Ви можете користуватися паромами та іншими судами, якщо вони є частиною громадського транспорту міста. Якщо ви сумніваєтеся, запитайте оператора судна, чи потрібен вам додатковий квиток.